Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tomasz Tyrc: "Dlaczego kandyduję"?

Ocena użytkowników:  / 34
SłabyŚwietny 

Rozmowa z Tomaszem Tyrcem - kandydatem na Urząd Wójta Gminy Jasienica przeprowadzona przez redakcję portalu dip.jasienica.org.

Redakcja.: Kandyduje Pan na Wójta Gminy Jasienica. Proszę przybliżyć wyborcom swoją osobę.
Tomasz Tyrc: W tym roku skończyłem 50 lat. Wraz z żoną Anną mamy dwoje dzieci – syna Jakuba, ucznia 3 klasy liceum oraz córkę Zosię, uczennicę 3 klasy gimnazjum. Posiadam wyższe wykształcenie ekonomiczne, posługuję się biegle językiem angielskim oraz w stopniu komunikatywnym rosyjskim. Od 16 lat mieszkam w Międzyrzeczu Dolnym. Można powiedzieć, że mieszkańcem naszej gminy jestem z własnego wyboru. Moje doświadczenie zawodowe to praca na różnych stanowiskach: od firmy consultingowej, wspierającej pierwsze procesy prywatyzacyjne, przez pracę na stanowisku prezesa firmy Hydropol SA w Gdańsku, aż po stanowisko Dyrektora Kadr i Zakupów w międzynarodowym koncernie SGL Carbon SA. Przez pewien czas byłem również doradcą posła na sejm RP z ramienia PSL. Od kilku lat wraz żoną prowadzimy firmę zajmującą się importem oraz sprzedażą opraw oświetleniowych Galeria Lamp. Firma ta istnieje od 1997 roku i wcześniej prowadzona była przez moją żonę.
Praca na różnych stanowiskach oraz w różnorodnych obszarach działania, a także kontakty z partnerami czy firmami z innych krajów, pozwoliła mi zdobyć bardzo bogate doświadczenia i wykształcić umiejętności właściwej współpracy z ludźmi


R.: Pierwszy raz od dawna na urząd wójta Gminy Jasienica startuje więcej niż dwóch kandydatów. Jak ocenia Pan swoje szanse w tym starciu?
T. T.: Uważam, że demokracja to piękny system, dopuszczający różnorodność, która często bywa twórcza.
R: Jakimi pobudkami kierował się Pan podejmując decyzję o startowaniu w wyborach?
T.T.: Jako mieszkaniec naszej gminy, uważam że nie wykorzystujemy ogromnego potencjału jaki posiada nasz region. Od kilku lat w gronie osób zaangażowanych w działalność na rzecz mieszkańców dyskutowaliśmy na ten temat. Niejednokrotnie wyrażałem nie tylko swoje uwagi, ale też proponowałem racjonalne kierunki działania. Tak zrodziła się propozycja wysunięcia mnie jako kandydata na stanowisko Wójta Gminy Jasienica. Propozycję taką otrzymałem już przed poprzednimi wyborami, ale wtedy ze względów osobistych nie mogłem jej przyjąć.


R: Czy mógłby przedstawić Pan główne założenia, na których skupi się Pan w razie objęcia stanowiska wójta?
T.T.: Przede wszystkim będę dążył do włączenia mieszkańców gminy w jej życie. Uważam, że nikt tak dobrze nie zna swoich problemów lokalnych oraz sposobów ich rozwiązania jak lokalne wspólnoty. Dlatego zadaniem władz jest moderowanie dobrej współpracy z mieszkańcami, prowadzenie uczciwego dialogu oraz odpowiadania na ich potrzeby. Z całą pewnością nie jestem osobą, która będzie samowładnie decydować, tj. w oparciu tylko i wyłącznie o własne zdanie.
Uważam, że należy jak najszybciej wprowadzić w możliwie najwyższym stopniu fundusz sołecki a także wcielić przejrzyste sposoby wspierania i finansowania wszelkich organizacji społecznych jak np. klubów sportowych. Jest wręcz skandaliczne, że dzisiaj o dofinansowaniu do organizacji społecznych decyduje nie to, jaką działalność ona prowadzi, lecz to czy są w niej „właściwi" ludzie.
Kolejną sferą aktywności są działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców, poprzez pomoc w uruchamianiu i prowadzeniu działalności gospodarczej oraz pozyskiwaniu zewnętrznych źródeł jej finansowania.
Dotychczasowe zaniedbania w wielu sferach są tak duże, że trudno wszystkie wymienić, ponieważ będzie musiało upłynąć wiele lat by je nadrobić. Jednak niewątpliwym priorytetem musi być poprawa bezpieczeństwa mieszkańców na drogach, poprzez budowę chodników oraz instalowanie oświetlenia. Na to muszą znaleźć się środki.
Czy mogę nie wspomnieć o zaniedbanym z niezrozumiałych względów planie zagospodarowania przestrzennego? W najszybszym możliwym czasie zostanie on zmieniony, tak by odpowiadał potrzebom mieszkańców.


R: Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach z ramienia KW Dialog i Porozumienie?
T.T.: Przede wszystkim ujął mnie upór członków DiP w dążeniu do celu. Są to ludzie, którzy nie boją się wyrazić głośno swojego zdania i poprzez dialog potrafią dochodzić do kompromisów. Mamy spójną wizję, różną od aktualnie realizowanej przez obecne władze, tego jak ma funkcjonować nasza gmina. Chcemy ją wspólnie z mieszkańcami realizować.

 

 

dip.jasienica.org

Komentarze   

 
0 #27 Tomasz Tyrc 2014-11-17 07:51
Gratuluję wygranej Panu Pierzynie, wygląda na to, że uzyskał silny mandat od wyborców. Mam nadzieję, że wykorzysta go z pożytkiem dla mieszkańców, chociaż ja nie mam złudzeń, że tak będzie.
Dziękuję wszystkim za oddane głosy na mnie i kandydatów z Komitetu Wyborczego Dialog i Porozumienie. Będziemy dalej działać na rzecz mieszkańców naszej gminy.
Zgłoś administratorowi
 
 
+5 #26 podatnik 2014-11-02 10:41
Cytuję bodzio57:
Już były premier Pawlak prowadził politykę prorodzinną w zatrudnianiu w administracji. W naszym samorządzie jest podobnie.

Tak samo jest nic wart prezesem jak pawlak tylko jedzie na plecach marnych nie myślących straszoków dostaną po medalu z blachy i golonku przed wyborami i się cieszą jak głupi ale straszok mało kiedy myśli. :D :lol:
Zgłoś administratorowi
 
 
-1 #25 Franek 2014-11-01 08:01
Przedsiębiorstw o Robót Wiertniczych Hydropol S.A. W Likwidacji?
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #24 mieszkaniec 2014-10-31 11:17
Polityka to nie ekonomia, ale może faktycznie czas na jakieś zmiany...
Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #23 bodzio57 2014-10-31 06:43
Już były premier Pawlak prowadził politykę prorodzinną w zatrudnianiu w administracji. W naszym samorządzie jest podobnie.
Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #22 Mieczysław 2014-10-30 22:05
A co Pan sądzi o zatrudniani członków rodzin w Urzędzie Gminy?Podobno na rodzinie można zawsze polegać.
Zgłoś administratorowi
 
 
+9 #21 mieszkanka 2014-10-29 23:11
Jestem na tak, ale zabrakło mi zajęcia stanowiska dot. dotacji dla gosp. dom. na wymianę pieca na gazowy, docieplenia budynków, montażu solarow, wymianę okien. Uważam, ze ten temat został zupełnie zlekceważony i zignorowany. Mam nadzieje, ze będzie nowy wójt, który zatrudni osoby umiejące pozyskać fundusze dla mieszkańców gminy. To jest wykonalne, ale trzeba wiedzieć jak to zrobić a nie odpowiadać tylko nie ma, nie da sie. To jest słabe w tych czasach.
Zgłoś administratorowi
 
 
+7 #20 Marek 2014-10-29 15:12
Cytuję Ewelinka:
Nasz terminator napewno nie będzie zadowolony że kolejny kandydat nie pała do niego miłoscią Brawo panie Tomku głosuję na mojefo kolegę Irka Furczyka ,ale daże pana sympatią za szczerą wypowiedz ,mało w naszej gminie chłopów z jajami pozdrawiam Ewelina z Mazańcowic postawienie jasno spraw Gminy uczciwie bardzo mi się podoba .

Trzeba tak głosować aby nie było maszynek do głosowania nic nie kapujących obecnego niby wójta i rozliczyć go za ten burdel w gminie.
Zgłoś administratorowi
 
 
+12 #19 Alicja z tela 2014-10-29 10:11
Cytuję Ewelinka:
Nasz terminator napewno nie będzie zadowolony że kolejny kandydat nie pała do niego miłoscią Brawo panie Tomku głosuję na mojefo kolegę Irka Furczyka ,ale daże pana sympatią za szczerą wypowiedz ,mało w naszej gminie chłopów z jajami pozdrawiam Ewelina z Mazańcowic postawienie jasno spraw Gminy uczciwie bardzo mi się podoba .

A więc Mazańcowice ,Międzyrzecze Górne Dolne i co mądrzejsze sołectwo głosuje na nowe w gminie a nie ta sama mafia ci zadłuża gminę tak samo radnych jego.
Zgłoś administratorowi
 
 
+4 #18 Mańka 2014-10-29 09:52
2 pytania do Pana Tomasza Tyrca - 1) jak Pan widzi uporządkowanie pracy w Urzędzie Gminy? Czy planuje Pan przeprowadzenie audytu (z pewnością przez niezależną, obiektywną firmę), by sprawdzić jakość pracy urzędników? 2) czy planuje Pan zorganizowanie przed wyborami spotkań z mieszkańcami sołectw Gminy Jasienica?
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #17 Ewelinka 2014-10-28 21:13
Nasz terminator napewno nie będzie zadowolony że kolejny kandydat nie pała do niego miłoscią Brawo panie Tomku głosuję na mojefo kolegę Irka Furczyka ,ale daże pana sympatią za szczerą wypowiedz ,mało w naszej gminie chłopów z jajami pozdrawiam Ewelina z Mazańcowic postawienie jasno spraw Gminy uczciwie bardzo mi się podoba .
Zgłoś administratorowi
 
 
+21 #16 Tomasz Tyrc 2014-10-28 20:19
Co więcej, w odróżnieniu do "miłościwie panującego" nie znam tak doskonale wszystkich potrzeb gminy i jej mieszkańców (i nigdy ich tak nie poznam) by samodzielnie o wszystkim decydować. Powtarzam SAMODZIELNIE tj. bez uwzględnienia racji zainteresowanych.
Moje doświadczenie życiowe i zawodowe udowadnia, że nawet najmądrzejszy czy najniesprawniej szy człowiek może zastąpić 2-3, a może nawet 10 ale to się niestety nie sprawdza w dużych organizacjach.
Mogę też, zagwarantować, że z całą pewnością nie zdobędę tylu nagród, które ma "miłościwie panujący", ponieważ znam mechanizm ich przyznawania.
Zgłoś administratorowi
 
 
+11 #15 Dżony 2014-10-28 20:18
Tyrc na wójta!!!
Zgłoś administratorowi
 
 
+16 #14 Tomasz Tyrc 2014-10-28 20:17
Dziękuję, za powyższe komentarze. Wszystkie będę czytał bardzo uważnie. Jeśli ktoś ma do mnie pytania czy uwagi to chętnie na nie odpowiem.
W najbliższym czasie pozwolę sobie na kilka własnych komentarzy.
Od razu rozwiewam ewentualne złudzenia. Niestety nie jestem cudotwórcą. I po wygranych wyborach natychmiast nie będziemy mieli doskonałych dróg i chodników do tego oświetlonych. Nasze szkoły nie będą najlepsze w województwie, grunty odrolnione, a organizacje społeczne dofinansowane na przejrzystych zasadach.
NIE tak się natychmiast nie stanie. Ale natychmiast zabierzemy się do pracy by tak było.
Zgłoś administratorowi
 
 
+13 #13 Jasieniczanin 2014-10-28 08:11
KAŻDY kandydat będzie lepszy od obecnego wójta. KAŻDA władza prędzej czy później deprawuje, co dobitnie widać na przykładzie urzędu w Jasienicy. ZAWSZE po pewnym czasie powinno się zmienić włodarzy, nawet jak wydaje się że rządzą dobrze. TEN czas właśnie nadszedł. NASZYM zadaniem jest iść na wybory i z zasady wyeliminować tych którzy już są na stołkach za długo.
Zgłoś administratorowi
 

Komentowanie dozwolone tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Zaloguj się lub Zarejestruj

Dyskusje

Ostatnie komentarze